IP-камери високої роздільної здатності
IP - відеоспостереження являє собою використання цифрових IP - камер .На відміну від аналогових камер IP - камера передає зображення ( і часто звук) у вигляді цифрового відеопотоку через Інтернет мережу та мережу TokenRing, що використовує протокол IP.
Будь-яка IP камера є мережевим пристроєм і їй присвоюється мережі свій IP-адресу.
Також , як і в аналогової відеокамери зображення об'єкта проектується через об'єктив на матрицю . Матриці виконані за технологією cmos або ccd.Після матриці і формування відеокадру ,сигнал у цифровому вигляді , перетворюючись і ущільнюючись різними способами , але залишаючись цифровим , доходить до монітора.
Способи передачі зображення після матриці - це стиснення з допомогою покадровых MJPJ або потокових (MPEG-4 або H. 264) видеокодаков. Крім таких традиційних камер існують спеціальні IP-камери, які передають відеосигнал без перетворення , в некодованому вигляді.
Протоколами передачі сигналу можуть бути -TCP , UDP і інші протоколи транспортного рівня моделі OSI.
Істотно важливий принцип харчування IP камер .Найпоширеніший - PoE.
IP камери дозволяють отримувати високу чіткість зображення завдяки тому,що в цьому випадку не потрібно передавати аналоговий сигнал у форматі PAL або NTSC. Рівень чіткості зображення може досягати декількох мегапікселів.
Мінімальна роздільна здатність для мережевих камер: 640x480 пікселів. Сучасні IP камери з мегапіксельним дозволом: 1280x1024, 1600x1200 , а також ще вище.Але вартість в цьому випадку також буде високою.
Завдяки відмові від використання принципів аналогового телебачення , IP-камери можуть передавати відеокадри з більш високими частотами. Існують IP-камери з частотою передачі більше 60 кадрів в секунду.
Звичайні вэбкамеры для домашнього користування також є IP камерами.. Поняття вебкамера називається так через функції пристрою і є більш широким. Наприклад веб-камерам відносяться камери з інтерфейсом USB і Fireware.