Сигналізатор прихованого проведення ПІСК-4.
Аналог: ДЯТЕЛ E-121.
Прилад слугує для виявлення обривання дроту, пошук проводки під напругою у стінах, підлогах, на стелі. Головна умова виявлення кабелю — подавання напруги мережі 220 В.
Опис сигналізатора "ПОІСК-4":
Працює на принципі створення звукового сигналу у разі потрапляння пристрою в зону статичного електроблока. Тобто всі пристрої цього типу можуть працювати тільки за наявності напруги в мережі.
Якщо немає напруги, застосовуються металошукачі або "високочастотні генератори".
Сигналізатор "ПОІСК-4" вигідно відрізняється від багатьох відомих аналогів тим, що чим ближче до джерела електроенергії — тим голосніший сигнал. У відомих нам пристроїв фірм "Stanley" і "Bosch" такої функції немає: у них сила сигналу незмінна.
Від сигналізатора прихованого проведення "ДЯТЕЛ E-121" прилад "ПІСК-4" вирізняється дизайном коробки та чесною ціною, маючи аналогічні технічні характеристики та електричну принципову схему.
1. НАЗНАЧЕНИЕ:
1.1. Сигнализатор предназначен для:
― перевірки правильності фазування побутових лічильників електроенергії без зняття пломби та захисної кришки;
― виявлення прихованого проведення;
― виявлення фазного дроту на ізольованих і не ізольованих струмопровідних частинах електричних мереж змінного струму без безпосереднього зв'язку з цими частинами;
― перевірки справності запобіжників, плавних, вставок, визначення обривів у дротах, що є під напругою;
— виявлення обладнання з обриванням уземлення.
2. ТЕХНІЧНІ параметри:
2.1. Сигналізатор забезпечує перевірку наявності напруги в ланцюгах змінного струму номінальною напругою 0,38 кВ промислової частоти без електричного контакту з провідником.
2.2. Сигналізатор має чотири діапазони чутливості до електричного поля, створюваного провідником. Сигналізатор видає світловий і звуковий сигнали під час розміщення антени сигналізатора на відстані від провідника відповідно до таблиці 1.
2.3. Сигналізатор має режим самоконтролю, що полягає в тому, що під час натискання на бавовну будь-якого діапазону сигналізатор видає короткий звуковий і світловий сигнали.
2.4. Сила струму, споживаного сигналізатором від джерела живлення не більш ніж 10 мА.
Таблиця 1. Діапазони чутливості (Відстань від кінчика антени до провідника, що розміщений під напругою).
кнопка діапазону 1 | від 0 до (10±5) мм. |
кнопка діапазону 2 | від 0 до (100±50) мм. |
кнопка діапазону 3 | від 0 до (300±150) мм. |
кнопка діапазону 4 | від 0 до (700±350) мм. |
3. КОМПЛЕКТАЦИЯ:
Сигналізатор прихованого проведення: 1 шт.
Паспорт: 1 екз.
Елемент живлення 6F22: 1 шт. ― за додаткову оплату (до коіплекту не входить)
4. ПРИНЦИП ДІЇ ТА КОНСТРУКЦІЯ:
4.1. Принцип дії сигналізатора ґрунтується на використанні електростатичної індукції в змінному електричному полі, що виникає навколо струмопровідного провідника. Під час приміщення в це поле антени сигналізатора в ній міститься ЕДС. Напруга ЕДС пропорційно до напруги на струмовідвідному провіднику та зворотно пропорційна квадрату відстані від нього. З антени сигнал надходить на роздільник напруги та далі — на електронну схему, яка формує переривчасті звукові сигнали, інтенсивність которних пропорційна наведеній ЕДС.
4.2. Конструктивно-сигналізатор виготовлений у пластмасовому корпусі з відсіком для елемента живлення.
5. ТРЕБУВАННЯ БЕЗПЕКИ:
5.1. Сигналізатор не призначений для роботи під дощем, а також у середовищі, у якому є струмопровідний пил і агресивні гази.
5.2. Електрична ізоляція між антеною та частиною корпусу сигналізатора до обмежувального ребра (обернутого наприклад, алюмінієвою фольгою), витримує впродовж 1 хв. дія випробувального напруження змінного струму синусоїдальної форми частотою (50±1) Гц, середньо квадратного значення 1 кВ.
Опір ізоляції між антеною та частиною корпусу сигналізатора до обмежувального ребра, виміряний за напруги постійного струму 500 В. ― не менш ніж 40 МОм.
6. УКАЗАННЯ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ:
6.1. Перед початком роботи відкрутити гвинти, зняти кришку сигналізатора та встановити елемент живлення, дотримуючись полярності. Встановити кришку на місце та закрутити гвинти.
6.2. По черзі натиснути на кожну кнопку діапазонів чутливості,
6.3. Під час перевірки правильності фазування лічильника, визначення фазного дроту в розетках і кабелях (Малюнок 1) увімкніть діапазон «1» або «2»
Доторкніться антеною до досліджуваного ланцюга або кришки клемної колодки лічильника навпроти зони під'єднання фазного дроту, потім навпроти зони під'єднання нульового дроту. Водночас рівень звукового та яскравості світлового сигналів має бути вищим від фазного, ніж до нульового дроту. У разі сильного впливу сторонніх електричних полів доторкніться рукою до кришки лічильника.
6.4. У разі виявлення прихованої проводини (Максимальна чутливість), піднесіть сигналізатор до стіни, електроприладу, джгута дротів тощо. чутливість і відстань до об'єкта, локалізуйте зону, у якій спостерігається спрацьовування сигналізатора.
Щоб виявити зону залягання провідника, переміщайте сигналізатор паралельно стіні, намагаючись знайти «виступальну частину» електричного поля.
На практиці електричне поле може поширюватися на кілька метрів від залягання провідника.
Для пришвидшення пошуку провідника та точнішої його локалізації, нейтралізуйте поле, приклавши руку до поверхні поблизу сигналізатора. Якщо іскального провідника поруч або під рукою немає, сигналізатор перестане подавати сигнали. Під час пошуку обірваного провідника в стіні подавайте на нього напругу змінного струму (фазу) через обмежувальний резистор. Точність локалізації дроту залежить від вологості та матеріалів стіни.
Виявлення дротів у залізобетонній стіні або в заземленому екрані може бути ускладнене.
6.5. У разі визначення справності плавних вставок (Малюнок 3) увімкніть діапазон «1» або «2» і доторкніться антеною до досліджуваного ланцюга на вході та виході плавкою вставки.
У разі несправної плавкої вставки сигналізатор припиняє подавати сигнал. Для визначення місця обривання в кабелі (Малюнок 4) неушкоджені жили заземліть, а на обірваному жинку подайте напругу змінного струму через обмежувальний резистор.
Гарантії виробника:
Підприємство-виробник гарантує працездатність приладу за дотримання користувачем умов транспортування, збереження, монтажу й експлуатації.
Гарантія — 6 місяців із дня продажу.
Термін експлуатації — 15 років.
У разі відмови приладу в період гарантійного терміну покупець має право на безплатний ремонт приладу, повернувши його за місцем придбання.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Омега |
Країна виробник | Україна |
Індикація | Світлова/Звукова |
Стан | Новий |
- Ціна: 485 ₴