Як самостійно встановити відеоспостереження
Відеоспостереження в квартирі або будинку своїми руками
Ми розповімо, як самостійно своїми руками встановити відеоспостереження (див. КОМПЛЕКТИ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ ). Опустимо причини, які підштовхнули Вас встановити відеоспостереження у себе в квартирі або будинку. Найпростіше замовити установку у тих, хто займається цим професійно, але за це доведеться заплатити. Якщо у Вас є час і хочеться заощадити на установці - Ви можете зробити це самостійно або з помічником за 1-4 години роботи. Тривалість цього заняття буде залежати тільки від довжини кабелю ( див.Монтажні кабелі для спостереження ) і складності його прокладки.
Ви зважилися встановити відеоспостереження в своїй квартирі або будинку самостійно своїми руками:
Для того, щоб організувати домашню систему відеоспостереження , Вам знадобиться придбати:
1. КАМЕРИ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ
Для квартири краще використовувати мініатюрні циліндричні або купольні камери для внутрішньої установки. Вони невеликих компактних розмірів, не привертають уваги і не псують дизайн інтер'єру приміщення. Для території біля приватного будинку краще використовувати камери відео спостереження вуличні , які поставляються в гермокожусі для того, щоб камера могла працювати у сніг, у спеку, дощову або сонячну погоду При виборі камери радимо звернути увагу на те, що чорно-білі камери краще показують вночі або при слабкій освітленості. Кольорові камери мають набагато кращу інформативність, так як показують деталі в кольорових тонах. Зазвичай, камера поставляється в комплекті з кронштейном для кріплення до стіни або стелі, але іноді їх немає в комплекті. Уточнюйте у продавців наявність кронштейна до камери.
Блок живлення камери(см ДЖЕРЕЛА ЖИВЛЕННЯ)
Так як більшість камер розраховані на роботу при напрузі 12 Вольт, для установки і підключення відеокамери самостійно Вам знадобиться блок живлення на 12В. Споживання камери становить від 100 до 400мА, без инфракарсного освітлення, і 300-1000мА при використанні камер з ІЧ підсвічуванням. Блок живлення необхідний стабілізований трансформаторний або імпульсний, з відповідною потужністю для Ваших камер
Відеореєстратор (DVR) або комп'ютерна плата відеоспостереження з комп'ютером
Якщо у Вас є комп'ютер з вільним PCI або PCI express роз'ємом, тоді можна встановити плату відеозахвату для організації відеоспостереження .
Другий варіант для організації відеоспостереження - це використання відеореєстратора. ВІДЕОРЕЄСТРАТОР - це цифровий пристрій запису видеизображения від камер спостереження. На сьогоднішній день найпопулярнішими виробниками такого обладнання є : Avtech, EverFocus, Holmes . Відеореєстратор можна підключити комп'ютерну мережу і організувати відеоспостереження через Інтернет.
Кабель для підключення камер спостереження .
Правильно використовувати коаксіальний кабель для передачі відеосигналу від камери до реєстратора. Для цих цілей підійде кабель RG-6 або RG-59. Але на невеликих відстанях від 1 до 20 м, якщо немає джерела електромагнітних завад (кабелів високої напруги або джерел високої електроспоживання), можна підключати камеру наприклад кабелем UTP. Для подачі живлення від блоку живлення до камери використовують 2-х жильний кабель перетином від 0,15 мм до 1 мм в залежності від споживаної навантаження і віддаленості камери від блоку живлення. У цій статті ми розглядаємо підключення відеокамери в домашніх умовах, що передбачає невеликі відстані 2-3 метрів до максимум 30-40 м. При підключенні камери на великі відстані рекомендуємо більш відповідально підійти до вибору марки, перетину кабелю і трасі прокладки.
Сполучні роз'єми
Звичайно, на камері відеоспостереження є невеликий кабель з відео роз'ємом і роз'ємом живлення. Довжини цього кабелю не вистачить для підключення камери до відеореєстратора. Тому, на Ваш кабель, який Ви прокладете по квартирі або будинку, необхідно "накрутити" або припаяти роз'єми для підключення камери, блоку живлення і відеореєстратора. У більшості випадків для підключення відеосигналу використовують роз'єми BNC і стандартні роз'єми для підключення блоків живлення. Подивіться уважно на роз'єми на шнурі камери і заздалегідь потурбуйтеся про тих з'єднаннях, які доведеться здійснити при підключенні Вашої домашньої системи відеоспостереження
Приступаємо до установки:
Для початку необхідно продумати місця установки камер. Визначитися, що повинна бачити відеокамера, як буде проходити кабель від відеокамери до відеореєстратора. Де розмістити відеореєстратор і звідки живити блок живлення камер. Далі, за допомогою кронштейна кріпимо камеру відеоспостереження до стіни або стелю, підключаємо об'єктив, якщо необхідно. Установка самої камери займає від сили півгодини часу і залежить від того, який матеріал використовується при кріпленні.
Для бетонної стіни знадобиться перфоратор, щоб просвердлити отвори під дюбелі, на стелі гіпсокартоном - часу на монтаж камери знадобиться набагато менше. Наступний етап - найскладніший. Це прокладання кабелю. Якщо в будинку або квартирі ремонт вже закінчено, тоді прийдеться по можливості прокладати кабель максимально акуратно і обережно, щоб нічого не пошкодити, при цьому, кабель повинен бути прихований і не кидатися в очі. Для цих цілей можна укладати кабель плінтуса, пластикові короби або за гіпсокартонними стелями і стінами.
Якщо все кабелю закладаються під час ремонту, це полегшує завдання. Ви можете кріпити кабель прямо до стіни або прорізавши спеціальний паз для укладання кабелю. Зверніть увагу на те, що поруч з кабелем, по якому передається відеозображення, не повинні проходити силові кабелі - для уникнення перешкод.Але , якщо цього важко уникнути , то перешкоди видаляються застосуванням кабелю вита пара на екрані (FTP). Укладання і протягання кабелю займе у вас від півгодини до 4-х годин роботи залежить від складності прокладки кабелю.
Ви простягнули і поклали кабель відеосигналу, кабель живлення камери, встановили камеру на кронштейн або прикріпили до стіни-стелі. Тепер необхідно все правильно підключити. Все підключено, можна подати живлення на відеокамеру і включити відеореєстратор. Якщо все правильно підключили і подали харчування, на моніторі відеореєстратора Ви побачите зображення з камери спостереження. Попросіть помічника або самостійно відрегулюйте положення камери, направте її, щоб побачити потрібне зображення.
Залишилося взяти інструкцію на відеореєстратор, налаштувати його і включити запис.
Сподіваємося, ця стаття стала керівництвом по установці відеоспостереження своїми руками у вашій квартирі або заміському будинку. Якщо все ж у Вас виникли складнощі з підключення, рекомендуємо звернутися до фахівців
- Какие существуют правильные подключения ip камер к регистратору NVR?IP камеры бывают с питанием через POE и без него. Регистраторы могут быть с выходами POE, без таких выходов и смешанного типа. Рассмотрим варианты схем подключений.Повна версія статті
- Комутатор або світч для IP відеоспостереження. Як правильно підібрати? Які види мережевих комутаторів бувають?IP камери зараз зайняли лідируюче становище в відеоспостереженні за якістю зображення. Світовий ринок цифрового спостереження зростає щорічно і випереджає за темпами зростання інших секторів цієї галузі.Повна версія статті